Muzyka podczas treningu – jaka najlepsza?

Ciężki dzień, deszcz, wiatr owiewa nas nieprzyjemnie w drodze do domu z pracy. Plecak i torebka pełna pustych opakowań po posiłkach, zmęczenie. Wpadasz do domu, kładziesz się na łóżku i nic ci się nie chce. Niektórzy muszą jeszcze odebrać dzieci, zrobić obiad, posprzątać. Codzienna rutyna często daje się nam we znaki, a jest jeszcze trening do zrobienia. Znacie to? My aż za dobrze.  Gorsze dni zdarzają się wszystkim, ale jest kilka sposobów na odzyskanie energii – zadbaj o dobre samopoczucie słuchając muzyki.

zadbaj o dobre samopoczucie słuchając muzyki

Odnajdź motywację

Jeżeli naprawdę nie masz ochoty na trening to go nie rób. Nic na siłę. Trening zrobiony byle jak, aby był jest tak samo wartościowy, jak jego niezrobienie. Poza tym, błędnie wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji. Zaszyj się wtedy w domu, włącz ulubiony film, zaparz kawę, wypij lampkę wina, zrelaksuj się podczas kąpieli, znajdź czas dla siebie. Przemęczenie często powoduje depresję, a stres ma niekorzystny wpływ na nasz układ nerwowy. Odpoczynek musi być także częścią twojej rutyny treningowej, regeneracja jest najważniejsza, ze względu na to, że dobrze wypoczęty organizm pracuje lepiej i efektywniej. Zadbaj o dobry sen, wygodne łózko, przewietrzone mieszkanie, nawodnienie – spełnienie tych trzech warunków to klucz do spokojnego snu.

Podnieś swoją wydajość

Jeżeli wybierasz się na trening i masz trochę gorszy humor niż zawsze zadbaj o dobre samopoczucie słuchając muzyki. Jeżeli jesteś zły, włącz energetyczny kawałek, który pobudzi cię lepiej niż kawa na bieżni. Gwarantujemy, że nogi będą się rwały same do biegu. Muzyka ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Zmniejsza ból, a zwiększa efektywność. Podczas ćwiczeń nasza wydolność może poprawić się aż o 15%. Słuchając ulubionego kawałka możemy wykonać więcej powtórzeń, nic nas nie rozprasza, a mózg nastawia się na wykonanie celu. Szybciej spalamy także kalorie, zużywamy mniej tlenu, co sprawdzi się podczas treningu cardio.

Odpowiedni bit

Muzyka stymuluje pracę mózgu. Nie od dziś wiadomo, że słuchając muzyki klasycznej, dwie półkule synchronizują się, a efektywność wykonywanych zadań wzrasta. Sprawdzi się to też podczas treningu, ale nie, nie musimy słuchać Bacha. Muzyka pozwala nam się skupić i wyciszyć. Najlepsze utwory do pracy, ćwiczeń to te, które mają tempo 120 – 140 bitów na minutę. Wszystko zależy jednak od rodzaju treningu. Jeżeli biegamy, należy wybrać dobre, rytmiczne kawałki o tempie 120 -150 bitów na minutę. Przy treningach wolniejszych, z dużą ilością powtórzeń, jak w przypadku treningu siłowego, tempo powinno być mniejsze, optymalne 120 będzie idealne. Jednak teoria, teorią. Wszystko zależy od naszego samopoczucia, rodzaju muzyki, który lubimy, czego słuchamy na co dzień i tego, co sprawia nam przyjemność.

zadbaj o dobre samopoczucie słuchając muzyki

Po treningu powinniśmy zadbać o odpoczynek. Wracając, wybierzmy spacer, nogi odpoczną, a przy tym mięśnie nadal będą rozgrzane, by stopniowo się ochłodzić i wejść w stan odpoczynku. Idealnie sprawdzi się spokojna muzyka, może ballada, muzyka filmowa? Każdy ma swoje ulubione wolne utwory, które pozwalają się wyciszyć. Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Odpowiednio stymulowany przez nią mózg, dąży do zrealizowana określonego celu. Przecież po to mamy śpiewają kołysanki, by uspokoić zmęczone płaczem dziecko i ułożyć je do snu. Wybierając muzykę do danej aktywności fizycznej lub relaksu, skupcie się na tym co lubicie, a wasz trening lub odpoczynek będzie wydajniejszy.

energia humor koncentracja muzyka realpharm samopoczucie smutek suplementy trening

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sklep@realpharm.pl

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl