Prohormony – w pigułce ;)

Prohormony, w znaczeniu biologicznym to związki, z których lub pod ich działaniem powstają hormony. Jednak mało kto używa jego słownikowej wersji, częściej zaś, w kontekście anabolicznego suplementu diety, który sprzyjają zwiększeniu wydolności organizmu, masy ciała oraz siły. Niegdyś zaliczano do nich wszystkie środki sterydowe i traktowano na równi z narkotykami, dziś jednak istnieją bezpieczne prohormony, które są legalne i są rozumiane, jako środki przyjmowane doustnie, które wpływają na procesy anaboliczne. Mamy dla was garść informacji, czyli prohormony – w pigułce 😉

Działanie

Prohormony utrzymują wodę w ciele, przez co zwiększa się masa ciała. Siła wzrasta ponieważ środki mają działanie stymulujące ośrodek nerwowy. Jednakże, gdy tylko przestaniemy dostarczać prohormonów do orgaizmu, efekty ich przyjmowania znikną. Mają bardzo krótkie i ulotne działanie. Dodatkowo wbrew popularnej opinii, duże dawki zmniejszają produkcję testosteronu w organizmie, ze względu na to, że jest on dostarczany w postaci suplementu.

Prohormony - w pigułce ;)

Głównie na masę

Najpopularniejsze prohormony to androstendion (DHEA) i norandrostendiol. Oba chętnie stosowane są przez kulturystów, ze względu na ich wpływ na masę. Odpowiednie dawkowanie oraz przyjmowanie to podstawa by zobaczyć efekty ich działania. Prohormony nie mogą być przyjmowane przed posiłkiem i w jego trakcie, ze względu na to, że mogą powodować wchłanianie się do organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji. Ludzka wątroba ma naturalny odruch przeciwdziałający prohormonom, dlatego ich przyjmowanie tak bardzo ją obciąża, gdyż jest zmuszona do nadmiernego wysiłku. By zyskać na masie mięśniowej należy przyjmować od 450 do 600 mg dziennie. By uzyskać nieobciążający organizmu efekt suplementacja powinna trwać dwa tygodnie, by potem przejść na miesięczną przerwę. Androstendion wpływa na energię dlatego, należy przyjmować go pół godziny przed treningiem. Pobudzenie trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin, czyli zazwyczaj tyle, ile trwa pełen trening uwzględniający wszystkie partie mięśniowe. Należy pamiętać, że prohormony uwalniane są powoli, a ich wchłanianie przebiega w zwolnionym tempie.

Prohormony - w pigułce ;)

Dieta, trening i zdrowie

Stosując prohormony należy pamiętać o zdrowej diecie, ze względu na to, że obciążają wątrobę. Należy unikać ciężkiego jedzenia, spożywać dużo lekkich potraw przygotowanych w zdrowy sposób. Idealne połączenie prohormonów wraz z intensywnym treningiem, obfite posiłki, ale nie za ciężkie, oraz dieta wysokobiałkowa ułatwi nam wejście na masę.

anaboliki dhea prohormony sterydy suplementy

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl