Skakanka dobra na wszystko

Skakanka dobra na wszystko? Przypomnijmy sobie… plac zabaw, gra w klasy, huśtawka, gra w gumę to była nasza codzienność, gdy byliśmy dziećmi. Podchody, berek, granie w piłkę, łażenie po drzewach, skakanka. Właśnie! Że też coś takiego istniało…

Kiedyś to się skakało…

Skakanka była nieodzownym elementem na zajęciach WF-u w podstawówce, na podwórku, w zasadzie była wszędzie. Poręczna, łatwo można było ją spakować do plecaka, wziąć w dłoń i po prostu wyjść na dwór. Dzieciństwo było pełne ruchu, a teraz, gdy jesteśmy dorośli, rzadziej mamy czas na takie zwykłe, zabawne aktywności. Kto to widział starego dziada na skakance? A jednak! Skakanka to coraz bardziej popularny trening wśród dorosłych. Nie trzeba iść na siłownię, można wyjść przed blok, na podwórko, a nawet poskakać w domu. I co z tego, że będą patrzeć? Niech patrzą!

dzieci na skakance zabawa skakanka realpharm skakanka była dobra na wszystko

Skakanka dobra na wszystko!

Skakanka jest idealna dla osób, które chcą zgubić nadprogramowe kilogramy. Pół godziny skakania to spalenie 300 – 400 kcal. Skakanie kształtuje mięśnie nóg. Smukłe łydki, uda oraz jędrna pupa to zalety treningu ze skakanką. Dodatkowo, wykonując ruchy rękoma, wzmocnisz górne partie ciała, wygląd ramion ulegnie poprawie.

Skakanie na skakance to także poprawa koordynacji ruchowej, zwiększenie wydolności organizmu, wzmocnienie kości i stawów. Regularny trening przyniesie korzyści w postaci smuklejszej sylwetki, która zyska ładne proporcje.

Ćwiczenia wpływają na pracę całego organizmu. Podczas skakania wzrasta tętno, serce szybciej pracuje, po kilku treningach stopniowo będzie zwiększała się jego wydolność. Jeżeli jednak cierpisz na nadciśnienie i choroby serca, powinieneś uważać. Skakanie na skakance wpływa także na metabolizm – wspomaga odchudzanie, w ciągu tygodnia, skacząc pół godziny dziennie, można zauważyć spadek wagi.

dorośli skakanka zabawa skaczą na skakance realpharm skakanka dobra na wszystko

Tani trening

By skakać nie trzeba wiele. Wystarczy wygodne ubranie (panie muszą zadbać o odpowiednie podtrzymanie biustu), buty, skakanka w dłoń i koniec. Nie trzeba płacić za karnet na siłownię, nie trzeba nigdzie chodzić, przebierać się. Przypomnijcie sobie dzieciństwo. Szybko, wygodnie, z korzyścią dla ciała. Z czasem, skakanka stanie się nawykiem bez którego nie będziecie mogli żyć. Skakanie jest przyjemne, nie trzeba podnosić ciężarów, wylewać hektolitrów potu. Jesteście tylko wy i radosny podskok. Po kilku dniach codzienne ćwiczenia staną się nawykiem, który korzystnie wpłynie na sylwetkę oraz samopoczucie i jak widać, skakanka jest dobra na wszystko.

 

ćwiczenia realpharm skakanka trening zabawa

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl