Jaką wodę wybrać?

Woda jest podstawowym składnikiem naszej diety, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową i nawadnia nasz organizm, dbając o elastyczność skóry. Jaką wodę wybrać?

Woda butelkowana ma podobne właściwości do tej z kranu, jednakże wody butelkowane mogą dostarczać do organizmu znacznie więcej składników mineralnych oraz składników odżywczych. Zawierają także dużo węglowodanów, które niwelują nadkwasotę, pomagają także obniżać stężenie glukozy, zmniejszają wydzielanie acetonu i wpływają na działanie insuliny. Posiadają bogaty skład mineralny, w wodach butelkowanych znajduje się znacznie więcej wapnia, magnezu, żelaza, jodu, które uzupełniają codzienną dietę.

Woda źródlana

Woda źródlana – nisko-mineralizowana, to połączenie wody mineralnej i źródlanej. Składem nie różni się od tej, która płynie z kranu, więc zdecydowanie nie należy przepłacać. Obie przynoszą takie same korzyści. Warto jednak zwrócić uwagę na stan wodociągów w naszym mieście i rur w naszym domu. Jeżeli woda z kranu posiada metaliczny posmak, nie należy jej spożywać.

Jaką wodę wybrać?

Woda mineralna

Woda mineralna, to ta, która zawiera wapń, magnez, potas oraz sód. Wyróżniamy kilka stopni jej mineralizacji: nisko, średnio lub wysoko-zmineralizowana. Należy sprawdzać skład oraz ilość poszczególnych minerałów. Potas obniża ciśnienia krwi, poprawia pracę mózgu, serca, układu nerwowego i krążenia. Woda, która zawiera więcej magnezu odstresują nas i wyciszą układ nerwowy. Wapń i magnez chronią dodatkowo serce. Kobiety w ciąży oraz karmiące zdecydowanie powinny wybierać wodę mineralną.

Jaką wodę wybrać?

Woda gazowana

Woda gazowana posiada przyjemne dla podniebienia bąbelki. Pomaga także przy niestrawności, zaparciach. Jednakże sprawia, że jesteśmy szybciej głodni – bąbelki powodują, że przestajemy czuć się pełni. Woda jest wysoko nasycona dwutlenkiem węgla – rozpycha jelita, powoduje wzdęcia i spożywanie jej w nadmiernych ilościach może powodować dyskomfort w żołądku. Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego, kobiety w ciązy oraz karmiące zdecydowanie nie powinny jej pić.

Jaką wodę wybrać?

Woda smakowa

Woda smakowa – zdecydowanie odpada, gdyż jest to woda z cukrem. Zawiera mnóstwo substancji słodzących, konserwujących, barwników i związków chemicznych. Jeżeli macie ochotę na słodki napój, polecamy lemoniadę z odrobiną miodu.

Przede wszystkim woda musi być czysta!

Woda odpowiada za przebieg wszystkich reakcji w naszym organizmie. Niedobory minerałów zwiększają ryzyko zapadalności na choroby układu krążenia oraz osteoporozę. Każda woda jest zdatna do picia, pod warunkiem, że jest czysta i zawiera wszystkie składniki mineralne. Może to być woda z kranu, butelki, ze źródła. Pijąc wodę utrzymujemy nasz organizm w dobrej kondycji i zapobiegamy odwodnieniu.

gazowana mineralna realpharm suplementy woda zrodlana

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl