Miejski trening

Poranki oraz wieczory to najlepsza pora do aktywności fizycznej na zewnątrz. Jeżeli nie jesteście fanami siłowni lub zajęć grupowych takich, jak zumba, czy kickboxing możecie skorzystać z miejskiej architektury i cieszyć się aktywnością fizyczną na zewnątrz. Do ćwiczeń możecie wykorzystać murki, ławki lub osiedlowe siłownie, których jest coraz więcej.

Na początku rozgrzewka. Zanim wyjdziesz ćwiczyć, porządnie rozgrzej swoje mięśnie. Wykonaj kilka ogólnych ćwiczeń, jak skrętoskłony, przysiady, trucht w miejscu. Wystarczy, że sięgniesz pamięcią do czasów, jak robiłeś to na WF-ie. Zabierz ze sobą małą butelkę wody. Możesz schować ją w nerce lub plecaku. Musi ci być wygodnie, a akcesoria nie powinny ograniczać ruchów. Na ramię możesz założyć opaskę, do której schowasz telefon i słuchać swojej ulubionej muzyki. Po rozgrzewce wybierz się na jogging i zbadaj okolicę.

Miejski trening

Ławka

Na ławce możesz wykonywać ćwiczenia typu stepper. Jedna noga stoi pewnie na ziemi, a druga lekko dotyka siedzenia ławki. W ten sposób skaczesz zmieniając nogi. Możesz także wchodzić i schodzić z ławki. Ćwiczenia kształtują łydki, uda oraz pośladki. Pamiętaj, aby po sobie posprzątać. Oparcie ławki możesz wykorzystać do robienia pompek. Oprzyj dłonie na oparciu, zaprzyj się nogami i unoś swoje ciało wykonując pompkę. Ćwiczenie możesz wykonać także opierając się o budynek.

Plac zabaw

Biegnąc dalej widzisz plac zabaw, na którym znajduje się drabinka. Wykorzystaj ją! Możesz się na niej podciągać lub wisieć na niej, zupełnie tak samo, gdy byłeś mały. Jeżeli w okolicy jest także trzepak, opleć na nim nogi i zrób kilka brzuszków do góry nogami, przecież już to robiłeś, co z tego, ze 20 lat temu ;).

Miejski trening

Park lub las

Biegnąc po lesie, parku, należy zadbać o swoją ochronę przeciw kleszczami. W tym okresie jest ich sporo, więc należy dołożyć wszelkich starań by nie narazić się na ukąszenie. Bieg w lesie daje więcej możliwości niż park, który jest posprzątany i zadbany. W lesie znajdziesz kłody, kamienie, które możesz wykorzystać do ćwiczeń siłowych. Wystarczy kawałek drewna, uważaj na drzazgi lub niewielkiego głazu, który możesz unieść nad głową i robić z nim przysiady. Wydaje się to absurdalne, ale to samo ćwiczenie wykonywane jest na siłowni, tylko z hantlem lub talerzem od sztangi.

Miejski trening

Na plaży

Na plaży sprawdzą się ćwiczenia leżące. Piasek jest utrudnieniem w wykonywaniu ćwiczeń. Oczywiście możecie biegać po plaży, jednak zmęczycie się trzy razy bardziej niż biegając po twardym podłożu. Ułóżcie się wygodnie na ręczniku lub kocu i wykonujcie tak zwane scyzoryki. Dłonie powinny leżeć płasko przy biodrach, a stopy powinny być oderwane od ziemi. Nie dotykając podłoża wykonujcie naprzemienne ruchy nogami. Kolejne ćwiczenie na partie brzucha to plank lub brzuszki. Brzuszki możesz wykonywać na wiele sposobów, możesz trzymać ręce za głową, na ziemi, podciągać do siebie oba kolana lub jedno naprzemiennie. Ćwiczenia na plaży wykonuj zawsze w cieniu i chroń głowę oraz dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Miejski trening

Trening na dworze nie jest niczym nowym, ani zaskakującym. Wiele osób preferuje ten rodzaj aktywności. Jest za darmo, nikt nam nie przeszkadza, możemy wykorzystać wszystko co jest w zasięgu wzorku, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. Pamiętajcie aby zadbać o odpowiednie obuwie oraz strój do danego rodzaju aktywności fizycznej. Wybierajcie miejsca, które nie są zatłoczone, ruch jest ograniczony, w ten sposób zadbacie o swoje bezpieczeństwo i komfort treningu.

las miejski na zewnątrz plaża trening ławka

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl