Jak poprawić naszą wydolność?

Problemy z koncentracją zdarzają się każdemu. Zapominamy zabrać czegoś z domu, nie jesteśmy w stanie myśleć, zastanawiamy się, czy aby na pewno zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy i czy przypadkiem nic nam nie uciekło z głowy. Najczęstszym powodem jest niedobór snu, zła dieta, stres. Problemy z koncentracją przekładają się na wszystkie czynności. Często odbiera nam to motywację oraz pogarsza nasze samopoczucie. Nie mamy ochoty ugotować obiadu, a na treningu jesteśmy ospali. Jak poprawić naszą wydolność?

Zwiększ ilość snu

Sen jest kluczowy dla regeneracji całego organizmu. Osoba dorosła powinna spać od 6 do 8 godzin, by być wypoczętym następnego dnia. Zadbaj o wygodne łóżko, ciszę, brak światła i nie wykonuj aktywności fizycznej przed snem.

Jedz mniej przetworzonej żywności

Skup się na tym co zdrowe. Zrezygnuj z produktów, które zawierają dużo węglowodanów oraz tłuszczy. Niskiej jakości posiłki pozbawione są wartości odżywczych przez co czujemy się ospali, zmęczeni i nie mamy siły na ćwiczenia. Zacznij jeść więcej owoców oraz warzyw, chude mięso, jak indyk, a zauważysz poprawę samopoczucia.

Jak poprawić naszą wydolność?

Ćwicz!

Ćwiczenia pobudzają do pracy cały organizm, pomagają zgubić zbędne kilogramy oraz poprawiają pracę układu krążenia oraz oddechowego. Jeżeli już ćwiczysz, a kompletnie nie możesz się skupić na wykonywanych ćwiczeniach powinieneś delikatnie pobudzić swój organizm. Kofeina jest zbawienna i daje zastrzyk energii, najlepiej przyjmować ją pół godziny przed treningiem, ze wzgledu na jej opóźnione działanie. Możesz wypić także małe espresso, wszystko zależy od twoich upodobań. Jeżeli jednak nie przepadasz za smakiem kawy, zopatrz się w suplementy, które mają działanie pobudzające. Dzienna bezpieczna dawka kofeiny to okolo 400 mg.

Jak poprawić naszą wydolność?

Problemy z koncentracją i motywacją najczęściej występują w okresach okołojesiennych. Brak witaminy D, mała ilość słońca to najczęstsze problemy z koncentracją. Stres, przemęczenie odgrywa także znaczną rolę podczas spadków nastroju. Jeżeli odczuwasz chroniczne zmęczenie zaopatrz się w witaminy i minerały, zaś na pobudzenie stosuj kofeinę wraz z innymi ekstraktami roślinnymi, które mają działanie poprawiające samopoczucie i koncentracje.

kofeina koncetracja pamiec suplementy wydolnosc

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl