ZMA na budowę masy mięśniowej i siłę

ZMA to popularny suplement wykorzystywany w kulturystyce, ale także gimnastyce. ZMA to skrót od monometioniny cynku, magnezu oraz witaminy B6. Opracowana formuła korzystnie wpływa na budowanie masy mięśniowej oraz sprzyja wzrostowi siły.

Oryginalna receptura dla wszystkich

Pierwotna formuła składała się z monometioniny cynku i asparaginianu w dawce 30 mg, asparaginianu magnezu 450 mg oraz witaminy B6 w formie pirydoksyny chlorowodorku 10, 5 mg. ZMA nigdy nie opatentowano, dzięki czemu wszyscy producenci mogą produkować ZMA bez obaw, wykorzystując oryginalne proporcje.

ZMA to popularny suplement wykorzystywany w kulturystyce

Stosowanie

ZMA należy przyjmować przed snem, najlepiej od 60 do 30 minut przed, na pusty żołądek, by wchłanianie było na jak najwyższym poziomie. Nie należy jednak spożywać go wraz z wapniem, ze względu na to, że wapń blokuje wchłanianie się cynku – nie pozwala mu działać.

Udowodnione działanie

Działanie ZMA dowiedziono w 1998 roku, przeprowadzając badanie na grupie piłkarzy. Część drużyny miała nie brać żadnych suplementów, w tym też żywieniowych, jak i witaminowych. Przez 8 tygodnii dostarczali do organizmu tylko i wyłącznie ZMA. Po okresie trwania testu dowiedziono, że nastąpił u nich większy wzrost siły. Dowiedziono, że ZMA zwiększa siłę górnych oraz dolnych partii ciała, zwiększa wytrzymałość mięśniową oraz poprawia wydolność podczas wysiłku beztlenowego.

ZMA to popularny suplement wykorzystywany w kulturystyce

ZMA oprócz tego, że korzystnie wpływa na wrost siły oraz ułatwia zwiększanie masy mięśniowej, poprawia pracę organizmu. Magnez i cynk to minerały, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowej pracy. Usprawniają pracę układu nerwowego, wpływają korzystnie na koncentracje oraz poprawiają wygląd cery. ZMA należy brać przed snem, by zwiększyć jego wchłanianie i skuteczność.

ZMA to popularny suplement wykorzystywany w kulturystyce

dieta realpharm suplementy z3 zma

Polecane produkty

International sales manager 22 379 76 23 sales@realpharm.eu

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu e-mail.

FreshMail.pl